RuneScape: Stara gra w nowej szacie – Event do wersji RuneScape 3

06.05.2013 o godzinie 14:28 napisane przez Marta Ejsmont w CiekawostkiGry na przeglądarkęMMORPG

W ostatnim tygodniu wydawca i developer Jagex zaprosił redaktorów z całego świata do Wielkiej Britanni, aby dać im możliwość zerknięcia na nową wersję RuneScape - również i my byliśmy na miejscu. Oczywiście wydarzenie nie odbywało się w małej izbie lecz w wielkim, pięknym zamku zwanym Peckforton Castle. Po krótkiej prezentacji gry przez lead designera Marka Ogilvie mogliśmy pograć po raz pierwszy w RuneScape 3. Bezpośrednio potym pogadaliśmy z executive producer Philem Mansell, z head of audio Stephanem Lord oraz z Davidem Osborn, senior narrative director firmy Jagex.

HTML5 dla nowego RuneScape

Po obchodzie po zamku wzięliśmy sobie komputer oraz pomocnika napchanego wiedzą o grze RuneScape i pograliśmy rundę w gierkę przeglądarkową. W tej wersji developerzy wprowadzą nie tylko szóstą epokę ale i również kierują centrum zainteresowania na technologiczny postęp. Za pomocą HTML5 będziecie mogli zerknąć na nową wersję już latem korzystając z przeglądarki Chrome. Firefoxem niestety trochę później. Dzięki HTML5 możliwa jest również realizacja mobilnej wersji gry, czyli na tablety i smartphony, która według wydawcy jest już w trybie opracowania. Na „RuneScape to go” będziecie jednak musieli jeszcze cierpliwie poczekać.
Wraz z nową wersją możecie spodziewać się wiele technologicznych postępów, szczególnie  możecie się cieszyć na świeżą grafikę. Dzięki lepszym efektom świetlnym i opracowanym teksturom warto jest nastawić się na bardziej realistyczny świat fantasy. I to potwierdzamy: Podczas naszej sesji w RuneScape 3 byliśmy zaskoczeni, co w przeglądarce internetowej wszystko jest możliwe – no i każe nam na siebie czekać, niestety. Jeżeli chcemy na przykład zerknąć na inną okolicę w grze, musimy czekać i czekać, dopóki wszystko się załaduje. Według informacji przekazanych przez Marka Ogilvie czas ładowania jednak zostanie skrócony w nowej wersji – uważamy to za pożądane, aby z RuneScape 3 nie zrobiła się wirtualna poczekalnia.

Świeży content, świeże dźwięki - Uszy do góry!

Jagex nie pracuje jedynie nad lepszą grafiką, również Stephen Lord, head of audio, przygotował dla was świeże dźwięki. Najważniejszą i najciekawszą nowością dla graczy jest jednak content update, który przyniesie ze sobą nową erę do gry, mianowicie już szóstą. Krótki zwiastun tego, co was oczekuje, możemy wam dać już dziś: Bóg Guthix, odpowiedzialny za równowagę między dobrem a złem kopnął w kalendarz. Cóż, prędzej czy później nawet bogowie umierają. W jaki sposób historia toczy się dalej, jeszcze nie wiadomo, ponieważ to zależy jedynie od was. Każdy pojedynczy czyn ma wpływ na historię RuneScape. My jeszcze nie mogliśmy zmienić całego świata w ciągu jednej godziny grania. Ale szczerze mówiąc to nawet nie był nasz plan, ponieważ ze śmiałkami na najwyższych poziomach gry nie daliśmy się odwodzić od krojenia w cienkie paski zielonych, zgniłych ręk zombie – małe czy duże łapy, przyszła kolej na każdą z nich. Świetna zabawa! Niestety podczas naszej pełnej akcji i zgniłych rąk przygody ciągle się zawieszała gra. Cóż, to jest jeszcze wersja testowa RuneScape 3 ale zupełnie wystarczy na pierwsze wrażenie.

User’s interface – To jest twój świat!

W RuneScape 3 wymieniamy interfejs gracza na własne, indywidualne menu. Wprawdzie to nie jest wielka rzecz, jednak takiej możliwości nie mieliśmy do tej pory w wielu grach tego typu. Każdą pojedynczą część interfejsu możemy przesuwać, pomniejszyć, powiększyć lub schować. Z tej funkcji skorzystamy szczególnie podczas walki, aby przesunąć w centrum umiejętności naszego śmiałka, za to schować nie potrzebne menu, jak na przykład inwentarz. Musimy jednak podczas zadania zbierać żądane itemy, powiększamy lub przesuwamy nasz inwentarz na środek. Proste! Wiele ciekawych nowości i mnóstwo wymagających wyzwań dla fanów tej gry free-to-play.

Tędy do średniowiecznego świata...

Miejsce akcji: Peckforton Castle

Co to byłaby za impreza dla redaktorów bez niezapomnianych wrażeń...developer Jagex nie próżnował i przygotował wiele atrakcji: Był sobie kiedyś dziwny gość, który punktualnie na rozpoczęcie imprezy wypuścił dworskiego błazna napędzanego litrami kawy na zamkowy plac. Na placu błazen prezentował swoje sztuczki, które śmieszniejsze nie mogły być. Chętnie byśmy wpakowali go do bagażu podręcznego, postawili go na balkonie, aby go od czasu do czasu wprowadzić na dwie minutki do chaty – i już jesteśmy w wyśmienitym humorze. Obok małych pokazów z ogniem, w centrum uwagi było dwóch wojowników walczących na miecze. Świetnie! Również i redaktorzy złapali za miecz, aby powalczyć sobie...my jednak trzymaliśmy się z dala od akcji, ponieważ redaktor bez palców jest...cóż, zupełnie nieprzydatny. Po długim i zabawnym dniu czekał nas królewski posiłek, prosię, mięso i inne smakołyki, które ucieszyły każdego w zamku. Z napchanymi brzuszkami następnie znaleźliśmy się w katakumbach, w których trwała udana impreza. I jeśli nie umarli, to bawią się do dziś. 
Graj teraz w RuneScape
Gry na przeglądarkę, MMORPG, Fantasy
RuneScape ZdjęciaRuneScape Zdjęcia
Graj teraz za darmo
Typ:
Gry na przeglądarkę
12latPolecamy:
od 12 lat
pokaż wszystkieTop gry online
RuneScape Tags
 • runescape
 • na przeglądarke
 • gry symulacyjne
 • gry lego
 • na przeglądarka
 • budowanie miasta
 • mmorpg
 • gry po polsku całe wersje
 • kody do dinostorm na t-rexsa
 • fantasy
 • kody na kase 11legends
 • gry podobne do shakes
 • na przegladark
 • gry na pszeglądarke
 • kod na rubiny goodgame empire
 • kody bonusowe do big farm
 • kosmos akcja przygoda symulacja
 • top gry online
 • 3d
 • gry na przeglądarkę